Tworzenie stron
Plakat, ulotka, logo

Potęga HTTPS?

Potęga HTTPS? Cztery znaczenia „S” w SEO i zarządzaniu witryną

Tym, którzy rozpoczynają prowadzenie strony internetowej i wdrażają SEO, pojawia się częste pytanie: “Czy ma być HTTPS?”. Rzeczywiście, wyszukiwarka Google ogłosiła, że zainstalowanie protokółu HTTPS wpłynie na ranking wyszukiwania; a Chrome, ze względu na nacisk na wygodę użytkownika i zaangażowanie w zapewnianie użytkownikom bezpiecznego środowiska sieciowego, ogłosił również wydanie Chrome 68. Jeśli witryna HTTP oznaczona jest jako „niezabezpieczona”, to czy to wpływa na chęć dalszego przeglądania witryny przez użytkownika? Nie wiem.
Wiem, że Chrome 68 oznacza witryny HTTP jako niezabezpieczone.
Nie ogłoszono jeszcze, czy inne przeglądarki wzmocnią oznaczanie niezabezpieczonych witryn HTTP. Oczywiście możesz pomyśleć, że jest to tylko mały znak tekstowy w przeglądarce. Wydaje się, że nie ma znaczenia, jeśli HTTPS nie jest zainstalowany. Ale w rzeczywistości zainstalowanie HTTPS nie tylko pozwala uniknąć oznaczenia przez przeglądarkę jako niezabezpieczonego, ale ma również inne ważne aspekty, które wpływają na SEO i działanie witryny.

Znaczenie HTTPS w SEO i zarządzaniu witryną

1. Używaj certyfikatu SSL do ochrony przesyłanych danych

Jeśli Twoja witryna wymaga od użytkowników podania swoich danych osobowych, nawet zdjęć identyfikacyjnych i kart kredytowych oraz dokonywania zakupów lub składania wniosków o usługi, zdecydowanie zalecam przejście na HTTPS! To pomoże zaszyfrować informacje wprowadzone przez użytkownika.
Jeśli Twoja główna działalność i przepływy finansowe opierają się na witrynach internetowych, powinieneś zainstalować HTTPS! Uważam, że zdecydowanie nie chcesz, aby ludzie, którzy kupili towary na Twojej stronie internetowej, nadal zgłaszali wycieki danych i problemy z oszustwami związanymi z kartami kredytowymi, prawda? Zwłaszcza w dobie szybkiego obiegu informacji, tak długo, jak pojawiają się negatywne wiadomości, znacznie zaszkodzi to reputacji Twojej witryny i wpłynie na Twoje przychody.

2. Popraw jakość korzystania ze strony

Podobnie jak blogi i portale informacyjne, załóżmy że Twoja strona zawiera dużo artykułów do przeglądania.
Obecnie na pasku adresu przeglądarki Chrome i Firefox znajduje się mały znak wskazujący, że bieżąca witryna to HTTP lub HTTPS. Strony z HTTPS mają obecnie zielony znak, co oznacza bezpieczeństwo.
Gdy użytkownik zobaczy w przeglądarce, że ta strona nie jest bezpieczna, pomyśli, “może została zainfekowana wirusem”? A może dane zostaną skradzione? Wpłynie to mniejsze szanse na dalsze przeglądanie strony.

3. Popraw skuteczność SEO i ranking wyszukiwania


Google ogłosiło, że ich wyszukiwarka ma zapewniać użytkownikom lepszą jakość wyszukiwania i bezpieczne przeglądanie stron internetowych. Bezpieczna strona HTTPS zapewnia użytkownikom swobodę przeglądania ale przede wszystkim wpływa na ranking wyszukiwania.
Ranking wyszukiwania stron HTTPS jest zwykle wyższy niż ranking stron HTTP.

4. Poprawność danych linków referencyjnych oprogramowania do analizy strony internetowej

Jeśli korzystasz z oprogramowania do analityki internetowej, takiego jak Google Analytics, na pewno zależy Ci na źródle, przez które Twoi użytkownicy trafiają na Twoją stronę. Czy to wyszukiwarka? Facebook? E-mail? Kolejną ważną rzeczą są odnośniki zewnętrzne na innych stronach, które połączone są z Twoją witryną. Pytanie tylko gdzie jest HTTP a HTTPS?
Na przykład, jeśli współpracujesz z witryną A, to w witrynie A znajduje się strona promocyjna z dodanym adresem Twojej witryny. Jeśli podążysz za swoim pomysłem, powinno być możliwe użycie oprogramowania do analizy stron internetowych, aby jasno wiedzieć, ile odwiedzin jest dzisiaj na witrynie A. Ale jeśli witryna A jest witryną HTTPS, a Twoja witryna ma HTTP, to informacje przesyłane z witryny A zostały zaszyfrowane i Twoja witryna nie może zostać odszyfrowana, nie możesz odebrać wizyty. Taki układ HTTP / HTTPS przeszkadza w ocenie skuteczności kierowania ruchu we współpracy z serwisem A.
Poniżej znajduje się krótka tabela, która pozwoli szybko zrozumieć, czy dane referencyjne mogą być wyświetlane poprawnie:

Witryna zewnętrznaWłasna strona internetowaLink referencyjny jest wyświetlany normalnie
HTTPSHTTPx
HTTPHTTPO
HTTPHTTPSO
HTTPSHTTPSO


Jeśli zainstalowałeś HTTPS na własnej stronie internetowej, nie musisz martwić się o dane źródłowe linku referencyjnego zewnętrznej strony internetowej.
Jeśli nadal korzystasz z protokołu HTTP, możesz tylko modlić się, aby źródłem twoich linków referencyjnych był cały HTTP, aby twoje dane źródłowe nie zostały zepsute.

 

  • Homepage
  • Wpisy
  • Potęga HTTPS? Cztery znaczenia „S” w SEO i zarządzaniu witryną
logo zielona brygada
5-ferie narciarskie-2022 w bukowinie tatrza?skiej

FERIE NARCIARSKIE

Wypoczynek w komfortowych warunkach w hotelu Grand w Bukowinie Tatrzańskiej. Opieka z biura oraz profesjonalne szkolenie jazdy na nartach dla maluszków, dzieci, młodzieży i dorosłych. W grupach lub indywidualnie.
Zapisy na ferie pod nr telefonu 723 897 862 lub na email: trener@wladcywody.pl / Gdy zapiszesz się poprzez Władców Wody możesz liczyć na niezły rabat! Zapraszamy, wybierz obóz dla dziecka, wyjazd rodzinny lub jeszcze inną ciekawą opcję !

logo ekotata, tworzenie logo, grafika, strony internetowe, tworzenie stron, plakat, ulotka, logo
logo zielony kampus, projekt, bez telefonu, bez technologii, projektowanie stron
tworzenie stron

Cezary Wereszczyński

723 897 862
trener@wladcywody.pl

Kancelaria Adwokacka

Obozy Bez Telefonu

Trening personalny

Blog i sklep eko

Akademia Pływania

Strony dla szkół

Zakład kamieniarski z Krakowa

Obozy narciarskie

Kancelaria z Wrocławia

Obozy, animacje dla dzieci

Kancelaria wersja

Strona dla liceum