Tworzenie stron
Plakat, ulotka, logo

Marker danych

Marker danych to narzędzie dla webmasterów, które pozwala Google zrozumieć wzorce uporządkowanych danych w Twojej witrynie. Wystarczy użyć myszy, przejść do markera, aby zaznaczyć pola danych w swojej witrynie. Możesz pozwolić Google wyświetlać Twoje dane w wynikach wyszukiwania i innych produktach w sposób bardziej rzucający się w oczy.

Na przykład, jeśli Twoja witryna zawiera listę aktywności, możesz użyć markera danych do zaznaczenia danych o aktywności (nazwisko, lokalizacja, data itp.) w witrynie. Gdy Google ponownie zaindeksuje Twoją stronę, te dane o aktywności mogą zostać wyświetlone we fragmencie złożonym na stronie wyników wyszukiwania.

Należy pamiętać, że markera danych można używać tylko w przypadku stron internetowych , które zostały niedawno zaindeksowane przez Google. Jeśli Google nie może pobrać niektórych stron internetowych (takich jak strony internetowe, do których można uzyskać dostęp tylko po zalogowaniu), nie będzie można używać markera danych dla tych stron.

Połącz wiele stron w zestaw

Jeśli chcesz, aby marker wiedział, które strony w witrynie zawierają konkretne dane, najpierw utwórz co najmniej jeden zestaw stron. Tak zwany zestaw stron to zbiór serii stron internetowych w serwisie WWW, których dane prezentowane przez te strony są spójne (mogą być generowane z tego samego szablonu). Marker danych poinstruuje Google, że ma przetworzyć strony w zestawie stron.

Jeśli strona internetowa zawiera tagi HTML (używane do określenia struktury danych), marker danych nie poinstruuje Google, aby przetwarzał te strony; jeśli niektóre strony w Twojej witrynie zawierają już tagi HTML, nadal możesz użyć markera danych dla witryny. Marker poinstruuje Google tylko, że ma przetwarzać strony internetowe, które nie zawierają znaczników HTML.

Jeśli Twoja witryna korzysta z wielu metod zarządzania danymi (na przykład przy użyciu różnych szablonów dla np. wydarzeń muzycznych i np. wykładów), możesz utworzyć dedykowany zestaw stron dla każdej metody zarządzania.

Załóżmy na przykład, że pewna witryna internetowa zawiera informacje o zajęciach muzycznych i związanych z wykładami, a odpowiednie strony internetowe są następujące:

  1. www.example.com/wydarzenia/muzyka/pop/pop-muzyka.html
  2. www.example.com/wydarzenia/muzyka/klasyczna/klasyczna-muzyka.html
  3. www.example.com/wydarzenia-wyklady/europa/europa-opinie.html
  4. www.example.com/wydarzenia-wyklady/azja/azja-recenzje.html

Ponieważ pierwsza i druga strona również opisują wydarzenia muzyczne, a adresy URL używają następującego prostego wzorca: www.example.com/wydarzenia/muzyka/*/*(każdy * reprezentuje symbol wieloznaczny dla pojedynczego komponentu adresu URL), więc można je sklasyfikować w tym samym zestawie stron.

Podobnie, ponieważ trzecia i czwarta strona internetowa również opisują czynności związane z wykładami, a adresy URL używają następującego prostego wzorca: www.example.com/wydarzenia-wyklady/*/*więc można je sklasyfikować w tym samym zestawie stron.

Wykryj zmiany w zestawie stron

Za każdym razem, gdy Google indeksuje Twoją witrynę, marker danych pobiera dane i wyświetla je w zbiorczym podsumowaniu. Jeśli wprowadzisz poważne zmiany w wyświetlaniu danych internetowych i adresów URL witryn, usuń oryginalny zestaw stron, aby marker danych mógł przeanalizować nową strukturę witryny.

Próbujemy?

Aby zacząć używać markera danych, utwórz zestaw stron .

logo zielona brygada
5-ferie narciarskie-2022 w bukowinie tatrza?skiej

FERIE NARCIARSKIE

Wypoczynek w komfortowych warunkach w hotelu Grand w Bukowinie Tatrzańskiej. Opieka z biura oraz profesjonalne szkolenie jazdy na nartach dla maluszków, dzieci, młodzieży i dorosłych. W grupach lub indywidualnie.
Zapisy na ferie pod nr telefonu 723 897 862 lub na email: trener@wladcywody.pl / Gdy zapiszesz się poprzez Władców Wody możesz liczyć na niezły rabat! Zapraszamy, wybierz obóz dla dziecka, wyjazd rodzinny lub jeszcze inną ciekawą opcję !

logo ekotata, tworzenie logo, grafika, strony internetowe, tworzenie stron, plakat, ulotka, logo
logo zielony kampus, projekt, bez telefonu, bez technologii, projektowanie stron
tworzenie stron

Cezary Wereszczyński

723 897 862
trener@wladcywody.pl

Kancelaria Adwokacka

Obozy Bez Telefonu

Trening personalny

Blog i sklep eko

Akademia Pływania

Strony dla szkół

Zakład kamieniarski z Krakowa

Obozy narciarskie

Kancelaria z Wrocławia

Obozy, animacje dla dzieci

Kancelaria wersja

Strona dla liceum