lavastone

Warsztaty

Dla dzieci, szkół, dorosłych oraz grup zorganizowanych, firm.

lavastone

tERENOWE

WARSZTATY GEOLOGICZNE

lavastone warsztaty indywidualne 3

PODRÓŻE W GŁĄB ZIEMI

Wiedza, umiejętności, zabawa.

Podczas warsztatów terenowych odkryjesz fascynujący świat geologii.

gdzie szukamy?

Podstawowe
informacje
i zapisy

Warsztaty terenowe odbywają się w najciekawszych geopunktach na terenie Dolnego Śląska, gdzie można znaleźć wyjątkowo piękne i wartościowe okazy.

Nieczynna kopalnia rud niklu, rozległa i zalesiona. Warsztaty prowadzi się w formie spaceru, odwiedzając kilka punktów – odsłonięć, na których można znaleźć różne minerały oraz skały, poznając tym samym geologię oraz historię tego miejsca. Taka wyprawa może trwać ponad 4 godziny. Występują tutaj minerały: opal, chryzopraz, chalcedon, magnezyt.

Teren poszukiwań to hałda po kopalni fluorytu i można powiedzieć, że jest to mekka zbieraczy, ponieważ występuje tu wiele minerałów. Można dzięki temu sporo się nauczyć, głównie z rozpoznawania różnych minerałów, ale brakuje tutaj odsłonięć, na których można pokazać ciekawe procesy geologiczne. Aby je zobaczyć, trzeba udać się do Podziemnej Kopalni Uranu. Tutaj czeka na śmiałków lokalny przewodnik, który o tym wszystkim opowie.

Ogromny kamieniołom melafiru. Tutaj można zarówno pokazać, jak i pozbierać ciekawe minerały oraz cenioną przez kolekcjonerów skałę zwaną jaspisem. Jaspis występuję tutaj w różnych kolorach. Na terenie kamieniołomu można pokazać i omówić procesy geologiczne – wulkaniczne, które miały miejsce na tych terenach miliony lat temu.

warsztaty odbywają się na przyległej do dawnej podziemnej kopalni magnezytu hałdzie. Obecnie kopalnia jest zamknięta, ale na hałdzie wciąż można tutaj znaleźć wiele cennych i ciekawych minerałów, zaznajomić się z budową geologiczną Masywu Ślęży, a także dowiedzieć się czy Ślęża to stary wygasły wulkan.

Nieopodal tej miejscowości znajduje się ciekawostka geologiczna – kwarcyt daktylowy, i nosi nazwę „Skałka Goethego”. Obok tej atrakcji znajduje się niewielka hałda po starej kopalni kwarcu, na której można znaleźć piękne przezroczyste kryształy kwarcu zwane kryształem górskim.

Na czas warsztatów zapewniam sprzęt do poszukiwań minerałów, ale jeżeli macie w domu własny, ulubiony sprzęt, śmiało zabierajcie go ze sobą. Z uwagi na higienę, proszę, aby każdy z uczestników zaopatrzył się we własne rękawice ochronne (mogą być bawełniane ogrodowe). W słoneczne dni zabierzcie ze sobą zapas wody do picia – minimum 1,5 – 2 litry wody na osobę. A także nakrycie głowy.

Kto może uczestniczyć w warsztatach?

Wszyscy, bowiem charakter warsztatów został dopasowany dla każdej grupy osób: rodzice/opiekunowie z dziećmi, młodzież, dorośli oraz seniorzy.

Liczba miejsc

Liczba miejsc ograniczona: grupy max. 20 osobowe.

Czas trwania

Warsztaty trwają zwykle 3 – 4 godziny

Transport

Uczestnicy warsztatów poruszają się własnymi środkami transportu.

Koszt

Koszt wynosi 40 zł od osoby (płatne na miejscu warsztatów, wystawiam PARAGON). Dzieci do lat 4 bez opłat.

Kto prowadzi warsztaty?

Warsztaty prowadzi wykwalifikowany geolog, specjalista od minerałów i skał, zbieracz i kolekcjoner minerałów z wieloletnim doświadczeniem.

Ubezpieczenie NNW

Na czas warsztatów należy zapewnić sobie we własnym zakresie ubezpieczenie NN.

Uwaga!

Wyprawa może zostać odwołana z różnych przyczyn, np. z uwagi na złe prognozy pogody lub z przyczyn losowych.

Zabierz ze sobą

Nie zapomnijcie zabrać ze sobą dobrego humoru 🙂

OFERTA DO KOŃCA 2021

Voucher 40zł
na prezent
i na inne okazje

lavastone

INDYWIDUALNE

WARSZTATY GEOLOGICZNE

PODRÓŻE W GŁĄB ZIEMI

Wiedza, umiejętności, zabawa.

W odróżnieniu od Terenowych Warsztatów Geologicznych, przeznaczonych dla różnych uczestników: rodzin z dziećmi, przyjaciół, znajomych, na których w formie relaksu możemy poszukać minerałów i posłuchać geologicznych opowieści o danym miejscu, to coraz częściej wybierana jest opcja – Indywidualnych Warsztatów Geologicznych. Czym się zatem różnią?
  • są to warsztaty dłuższe, bardziej nastawione na geologię oraz na zbieranie minerałów 
  • małe grupy, max do 10 osób 
  • większa mobilność grupy 
  • więcej można się dowiedzieć o różnych procesach geologicznych, na co zwykle nie na czasu na Terenowych Warsztatach Geologicznych 
  • oprócz stanowisk odwiedzanych podczas sezonu, można wybrać również takie, które nie są ujęte w harmonogramie  
  • to Wy wybieracie miejsce, czas i długość trwania warsztatów 
  • Kto wybiera taką formę warsztatów? Wszyscy: rodziny z dziećmi, grupy znajomych, firmy oraz studenci geologii oraz tych kierunków na których jest geologia.  
lavastone warsztaty indywidualne 3

Rezerwacja
Kontakt

Michał Kwaśnik
lavastone.office@gmail.com
www.lavastone.pl +48 661 779 381

facebook.com/LavastoneGeoedukacja

Kontakt

Michał Kwaśnik

661 779 381
lavastone.office@gmail.com