Tworzenie stron
Plakat, ulotka, logo

Przekierowanie 301/302

Jak przekierowanie 301/302 wpływa na SEO witryny? Trzy kluczowe punkty, które pomogą Ci wykonać dobrą robotę w pozycjonowaniu stron internetowych


Ten artykuł pozwoli Ci zrozumieć przekierowanie, dowiedzieć się, w jakich okolicznościach tego potrzebujesz i rozróżnić przekierowania 301 i 302, które są łatwe do pomylenia. Opiszę też w jaki sposób przekierowanie 301/302 wpływa na SEO witryny.

Dlaczego strona jest przekierowana?

Jak sama nazwa wskazuje, przekierowanie to proces przeskakiwania z jednego adresu URL do drugiego, gdy użytkownik przegląda określoną stronę internetową. Na przykład: Po wpisaniu http://www.example.com, nastąpi skok do http://www.example.com/sklep. Sytuacja wymaga przeniesienia strony głównej, która jest podzielona na trzy kategorie :
> zmiana struktury adresu URL ,
> zmiana witryny
> przeniesienie witryny i powielenie treści
.
Dlaczego przekazywanie jest używane w tych trzech sytuacjach i jak je stosować

Zmiany w strukturze adresu URL

Witryna musi zmienić strukturę adresu URL ze względu na zmianę klasyfikacji produktów.
Na przykład poprzednia struktura adresu URL to:
„domena + nazwa produktu” : https://www.apple.com/mac
Obecna struktura adresu URL to:
„ domena + kategoria produktu + nazwa produktu” : https://www.apple.com/product/mac

Zmiana strony internetowej

Przekierowanie ma na celu skierowanie starej strony na nową. Oprócz zniknięcia zawartości strony ze starej witryny, ruch zgromadzony w przeszłości również się zmniejszy. W rzeczywistości rewizja strony internetowej wymaga czegoś więcej niż tylko przekierowania.

Zduplikowana treść

Wyszukiwarka oceni wagę, jakość treści i trafność stron witryny jako podstawę odniesienia dla rankingu wyszukiwania. Jeśli na tej samej stronie znajduje się zbyt wiele zduplikowanych treści, te wyniki zostaną rozdzielone na różne adresy URL. Prowadzi to do spadku w rankingu.

Dwie główne różnice między przekierowaniem 301 a 302

Najpopularniejszymi metodami przekierowania są 301 i 302. Poniżej przeanalizuję cechy i różnice.

301: stałe przekazywanie

Przekazywanie 301 polega na trwałym przekierowaniu starego adresu URL na nowy adres URL. Treść przekierowania obejmuje nie tylko przekierowanie adresu URL, ale także wagę strony i ruch, który będzie kierowany na nowy adres URL. Gdy zmienia się adres URL, wyszukiwarka musi zostać poinformowana o stanie zmiany adresu URL, aby mogła szybciej zrozumieć obecną strukturę witryny. Bez przekazywania dalej wyszukiwarki określą stary adres URL i nowy adres URL jako oddzielną treść. Ustawiając przekazywanie 301, wyszukiwarki wiedzą, że stary adres URL już nie istnieje, a nowy adres URL będzie nowym miejscem głównym zawartości starego adresu URL.

302: tymczasowe przekazywanie

302 Przekazywanie polega na tymczasowym przeniesieniu strony internetowej na inną stronę. W odróżnieniu od przekazywania 301, które kieruje ruch i wagę do nowego adresu URL, przekazywanie 302 przenosi tylko ruch ze starego adresu URL na nowy adres URL i nie przenosi wagi strony. Dlatego przy korzystaniu z przekazywania 302 stary adres URL nie zostanie usunięty z listy, ponieważ zostanie tymczasowo przeniesiony na nowy adres URL.
Przekierowanie 302 jest często używane w dwóch sytuacjach, a mianowicie w przełączaniu języka i testowaniu A/B:

Zmiana języka

Język jest określany przez serwer, a przeglądarka może automatycznie przeskoczyć do przeglądarki z przekierowaniami 302.

Testy A/B

Załóżmy, że strona główna witryny to: http://www.example.com/
Aby sprawdzić, jaki rodzaj strony głównej może sprawić, że użytkownicy pozostaną dłużej, tworzone
są dwie różne strony domowe, odpowiednio http://www.example.com /a oraz http://www.thearielyu.com/b
Gdy użytkownik kliknie, aby wejść na http://www.example.com/, zobaczy różne strony internetowe za pośrednictwem adresu przekierowania 302. Sprawdzamy zachowanie użytkownika, która wersja strony działa najlepiej.
Po zakończeniu testu, dopóki ustawienie przekazywania 302 zostanie anulowane, nie wpłynie to na ranking i wagę oryginalnego adresu URL.

301, 302 – wpływ spedycji na SEO

Wpływ ustawienia przekierowania 301 na SEO

„Jeśli treść zostanie przeniesiona ze starej strony na nową, czy ruch i waga zostaną poważnie stracone?” To duża wątpliwość w umysłach wielu operatorów witryn. Jeśli podczas procesu przesyłania istnieje prawidłowe ustawienie przekierowania 301, ruch i waga ze starej strony internetowej zostaną przekierowane na nową stronę internetową. Jeśli stara strona internetowa nie zostanie poprawnie przekazana do nowej strony internetowej, ruch i waga oryginalnej starej strony internetowej nie zostaną przesłane, a przepływ i waga nowej strony internetowej zostaną ponownie zgromadzone.
Po przekierowaniu 301 stara strona będzie stopniowo znikała z indeksu wyszukiwarki, a jeśli słowa kluczowe działające na starej stronie będą miały dobrą pozycję w rankingu, nowa strona zostanie zastąpiona. Podczas obsługi przekierowania upewnij się, że jest to odpowiednia strona o tej samej treści, w przeciwnym razie przekierowanie będzie błędne, nie tylko stara strona zniknie z rankingu, ale nowa strona nie będzie w stanie zastąpić starego rankingu.

Wpływ ustawienia przekierowania 302 na SEO

Wyszukiwarki będą wiedziały, że jest to tylko tymczasowa strona przeskoku.
Chociaż użycie przekierowania 302 nie wydaje się powodować wahań rankingu starej strony, (bo przekierowanie 302 służy do tymczasowego przekazywania), natomiast jeśli jest używane przez długi czas, spowoduje, że użytkownicy pomylą nowy adres URL, który jest tymczasowo przekierowywany. Na dłuższą metę nadal będzie to miało wpływ na ranking starych stron URL.

Rekomendacja wtyczki – przekierowania WordPress

Jeśli Twoja witryna jest zbudowana przy użyciu WordPress, możesz bezpośrednio użyć wtyczki, aby ustawić przekierowanie. Palecam wtyczkę Redirection, która może być używana zarówno do przekazywania 301 i 302.

  1. Zainstaluj wtyczkę Redirection i włącz ją na liście wtyczek

 2. W opcji narzędzia na pasku bocznym możesz zobaczyć pozycję ustawienia przekierowania

 3. W bloku ustawień przekierowania wpisz stary adres URL w adresie źródłowym i nowy adres URL w adresie docelowym, aby wykonać przekierowanie. (Wpisz adres URL zawierający https:// lub lokalizację poniżej katalogu głównego). Na przykład:   Przejdź z http://www.example.com /produkty na: http://www.example.com /sklep/produkty/eko
Po zakończeniu transferu można sprawdzić czy transfer się powiódł. Platforma SEO REDIRECT CHECKER może być do tego wykorzystana.

Miej powód i cel przekierowania

Niezależnie od tego, czy korzystasz z przekierowania 301, czy 302 najważniejszą rzeczą jest wyjaśnienie przyczyny i celu przekierowania, a następnie wybór odpowiedniej metody.

 

logo zielona brygada
5-ferie narciarskie-2022 w bukowinie tatrza?skiej

FERIE NARCIARSKIE

Wypoczynek w komfortowych warunkach w hotelu Grand w Bukowinie Tatrzańskiej. Opieka z biura oraz profesjonalne szkolenie jazdy na nartach dla maluszków, dzieci, młodzieży i dorosłych. W grupach lub indywidualnie.
Zapisy na ferie pod nr telefonu 723 897 862 lub na email: trener@wladcywody.pl / Gdy zapiszesz się poprzez Władców Wody możesz liczyć na niezły rabat! Zapraszamy, wybierz obóz dla dziecka, wyjazd rodzinny lub jeszcze inną ciekawą opcję !

logo ekotata, tworzenie logo, grafika, strony internetowe, tworzenie stron, plakat, ulotka, logo
logo zielony kampus, projekt, bez telefonu, bez technologii, projektowanie stron
tworzenie stron

Cezary Wereszczyński

723 897 862
trener@wladcywody.pl

Kancelaria Adwokacka

Obozy Bez Telefonu

Trening personalny

Blog i sklep eko

Akademia Pływania

Strony dla szkół

Zakład kamieniarski z Krakowa

Obozy narciarskie

Kancelaria z Wrocławia

Obozy, animacje dla dzieci

Kancelaria wersja

Strona dla liceum